Photopea: nejlepší alternativa k Photoshopu

Adobe Photoshop je velmi užitečný a schopný nástroj. Bohužel spousta uživatelů si ho nemůže finančně dovolit. Uživatelé s Chrome OS nebo Linuxem také nemohou používat Photoshop. Podívejme se na některé alternativy tohoto programu.

Programy jako Gimp nebo Pixlr jsou často uváděny jako alternativy Photoshopu. Jsou to schopné aplikace se spoustou pokročilých funkcí, ale chybí jim podpora základního formátu Photoshopu: PSD.

Je zde i další, celkem nový program Photopea. Uživatelské prostředí je velmi podobné programu Adobe Photoshop. Na rozdíl od ostatních editorů má Photopea perfektní podporu formátu PSD. Může jak načítat, tak i ukládat Photoshopové soubory.

Photopea má standardní nástroje: Přesun, nástroje pro výběr (včetně Kouzelné Hůlky a Magnetického Lasa), nástroj Ořez, Štětec, Guma, Klonovací razítko a další. Má také nástroj Text, který umožňuje přepisovat textové vrstvy v souborech Photoshopu.

Stejně jako Photoshop, i Photopea podporuje styly vrstev. Můžete zde přidávat nové styly vrstev nebo upravovat již existující. Má také plnou podporu Smart objektů, vsrtev úprav, rastrových a vektorových masek atd.

Photopea může být užitečná jak pro začátečníky, tak i pro profesionály (designery, fotografy a další umělce) jako náhrada za jiné pokročilé editory. Potřebujete vyrobit vizitku, logo nebo přání k narozeninám? Můžete to udělat přímo z prohlížeče: Photopea foto editor.

Kromě souborů programu Photoshp Photopea podporuje také soubory programů Gimp (XCF) a Sketch (.sketch), takže ji lze použít jako "spojovací bod" při práci s různými formáty.

0 komentářů:

Okomentovat